Untitled Document

KEMER CADDELERİNDE MYPED CANAVARLARI

Kemer’de sezon açılmaya başlıyor ve sorunlarda beraberinde geliyor. Ben bu köşede sizlere yazmaya başladığımda, sezon kapanıyordu ve tam da Kasım ayı sonları idi. İlk yazılarımda Kemer’le ilgili geçmişten ve bu günden gördüklerimi, doğruları ve eksikleri dilim döndüğünce kaleme almış ve sizlerle paylaşmıştım. 6 aya yakın bir zamanı birlikte geçirdik. Bu zaman zarfında yazılarım gerek Kemer, gerekse güncel konularda ve sizin okuyarak bana yolladığınız güzel yorumlarınızdan güç alarak devam ediyor.
Şimdi sezonun açılmaya başladığı şu günlerde gazetemizde yer ala MYPED‘lerle ilgili benimde söylemek istediklerim var. 2012 yaz sezonu boyunca elimde telefon Kemer’de aramadığım kurum, şikayet etmediğim yer kalmadı… Ama ‘ilgilenen oldu mu?’ derseniz, maalesef!!! Hayır…
Bu mypedleri kiralayan firmalara gereken uyarılar yapılmıyor mu acaba? Yoksa yapılıyor da kiraya verenler kiralayanlara mı anlatmıyor ya da anlatamıyor? Bence işlerine gelmiyor. Bu bir bisiklet değil, önce bunu idrak etmek lazım. Ben oteller mevkiinde oturuyorum. Yani sahil şeridindeyim. Zaten o yol sadece yayaların kullandığı dar bir yoldur. İki kişi yan yana yürüse üçüncü kişi yanlarından geçmekte zorlanır. Birde ailece çoluk çocuk o parkurda yürüyüş yapanlar var. İşte bu yolda bu MYPED’ler vızır vızır işliyor ve bayağıda süratli gidiyorlar. Kaç kez vatandaş tarafından uyarıldılar fakat çoğu Türkçe anlamadığı için tınmadı bile! Aynı hızla yolarına devam ettiler.
Olayın bir diğer vahim yönü ise bu MYPED‘leri ailece kiralayıp konvoy halinde gezmeleri ki işte felakete davetiye de burada çıkıyor! Birbirleri ile yarışıyorlar o daracık yolda. Allah korusun çocuk fırlasa ya da kedi köpek çıksa, onlarda can ve bir anda tekerlek altında kalabilirler. Bu duyarsız kullanıcılar arkalarına bile bakmadan yollarına devam ediyorlar. Şahsen ben tüm yaz boyunca zabıtayı aradım ama bir çare olamadı. O daracık yolda ve Liman Caddesi’nde insanların yoğun olarak yürüdükleri yerlerde hiçbir uyarı ile karşılaşmadan kullanmaya devam ettiler. MYPED’leri kiraya veren tanıdığım firmalar ile de konuşmalarım pek dikkate alınmadı. Para kazanma hırsları daha ağır bastı. Talep var denetim yok. Sonucun da bu şekilde olmasının başlıca nedenidir. 2012 yaz sezonunda bu maypedlerle yapılan bir sürü kazaya bilhassa şahit oldum. Şimdi sezon açılıyor ve MYPED’ler gündemde. Caddelerde küçük çocukların ellerinde bilinçsizce kullanılıyor. Araç girişi yasak olan caddelerde vızır vızır dolaşıyorlar, konvoy halinde.
Buradan yetkilileri daha sıkı denetlemeye, kiraya verenleri ve kiralayanları kurallara uymama durumunda caydırıcı cezalara çarptırmaya davet ediyorum. Tüm sezonu huzur içinde geçirebilmemiz için. Sonradan ‘vah vah’lar yaşamamak adına, önlemlerimizi baştan alırsak, çözüme daha kolay ulaşacağımıza inanıyorum. Bu konuda yetkililerden gereken duyarlılığı göstermelerini, Kemer’in huzuru adına önemle ve acilen bekliyorum.


e-mail: serpilnurabiral@gmail.com

Okunma Sayısı : 55

Yorumlar
Adınız Soyadınız
Yorumunuz

Yapılan Yorumlar

KEMER CADDELERİNDE MYPED CANAVARLARI ...
DÜNYA TİYATROLAR GÜNÜ ...
ARTIK BERHUDAR OLMASINLAR ...
SEN BENİM ESKİ DEĞİL ESKİMEYEN DOSTUMSUN ...
HÜLYA AVŞAR’IN KIZI OLMAK ...
YILLAR SONRA BARIŞ MANÇO VE ADAM OLACAK ÇOCUK ...
BİR ÇİNGENE ANNE VE BİR ÖĞRETMEN ...
İŞADAMININ BAŞBAKAN’A MEKTUBU ...
HAYAT BİR ÇOCUĞA NASIL ANLATILMALI? ...
EROL KÖSE VE AJDA PEKKAN ...
KADINLAR GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN ...
KELEBEĞİN RÜYASI ...
HALKIN RÖNTGEN ÇİLESİ ...
‘BURNUMDAN KIL ALDIRMAM’ DEMEYİN ...
SAĞLIK İÇİN BİLİNMESİ GEREKENLER ...
13 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUĞUNA YAŞATILANLAR ...
KAYBOLAN KOMŞULUK İLİŞKİLERİ ...
** SONUNDA BU DA OLDU ** ...
TÜM AYDINLIKLAR KADINLARIN OLSUN ...
SEVGİLİLER GÜNÜ ÇILGINLIĞI ...
DEMET AKBAĞ VE HÜKÜMET KADIN ...
ABD’Lİ KADININ ÖLÜMÜNÜN ARDINDAN ...
KURAL İHLALİ ...
DEĞİŞMEK YA DA DEĞİŞMEMEK ...
SANATÇI İÇİN SOSYAL GÜVENCE ...
ESKİ KEMER’DE GEZİNTİ ...
ESKİ KEMERDE GEZİNTİ ...
ANTALYA VE KIŞ ...
SANATÇI MÜTEVAZİLİĞİ İŞTE BÖYLE BİR ŞEY ...
OKUMANIN YAŞI YOK ...
Copyright © 2002, Kemer Gözcü - Tüm Hakları Saklıdır.